Google Seo İçin Meta Tag Oluşturmak Title Description Yeter

Google’a Yönelik Meta Tag Örneği

Google meta tag oluşturma konusunda yıllardır anlaşılır bir politika izliyor. Arama motorları için değil ziyaretçiler için tanım ve başlığı yapmanızı tavsiye ediyor.  Aslında başlık olayı açıklıyor “Google seo için meta tag  oluşturmak, title description yeter” . Google’ın özellikle Türkiye arama motoru pazarındaki (sem Search engine marketing) üstünlüğünden bahsetmeye gerek yok . O zaman Türkiye hedefli seo çalışmalarında Google ölçüleri kullanmakta fayda var.  Hedef kitle Rusya ise Yandex Rambler veya Yahoo veya Bing gibi arama motorları için meta keywords tagını kullanmamaya başladılar. Meta tag nedir diye halen soruyorsanız html in üst bölümünde yer alan <head> </head> arasındaki title description keywords author <title></title> <meta name=” ile başlayan etiketlere genel olarak meta tag denilmekte. 

Arama motoru optimizasyon başlangıç rehberi (6. sayfa ):

<html>
<head>
<title>Brandon’s Baseball Cards – Buy Cards, Baseball News, Card Prices</title>
<meta name=“description” content=“Brandon’s Baseball Cards provides a largeselection of vintage and modern baseball cards for sale. We also offer daily baseballnews and events in”></head>
<body>

Meta Bölüm Nasıl Oluşturulmalı

Google keywords meta etiketini önemsemiyor. Hedefi  Google seo olan  sitelerimden keywords tagını kullanmıyoruz, size de tavsiye ederim boşuna yer kaplamasın. Rehberi dikkatli incelerseniz her sayfa için ayrı title (başlık)  ve description  (tanım) oluşturulmasını tavsiye ediyor.  Seo kaynaklarında title için  60-70, description için 150- 160 civarında karakter tavsiye ediliyor.  Dikkat çekici başlıklar, kelime tekrarından kaçınarak mümkün olduğunca hedeflere uygun ve açıklayıcı her sayfa için ayrı meta düzenlemek sanırım seo’nun en çok ustalık isteyen bölümlerinden biridir.

Güncelleme tarihi 05 Ocak 2021

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın